Šįkart netikėtumo laukimas apėmė gausią žiūrovų minią vasario 15 d. susirinkusią į “1 kūrinio galerijoje” vyksiantį atidarymą. Čia Rimantė Ražinskaitė iš III bg pristatė skaitmeninį meną. O klausimų ir naujų potyrių išties buvo kaip niekada daug. Smalsiukams Rimantė sako:“Savo kūrinį piešiau kompiuteriu. Naudojau “Wacom Bamboo Pen” plančetę ir programą Photoshop CS5.

Negaliu lengvai ir paprastai paaaiškinti kaip padariau, bet norintiems daugiau sužinoti apie piešimą planšete – Gooogle ir Youtube gali padėti.” Rimantė kompiuteriu piešia jau dvejus metus, nors “pieštuku ar kita tradicine piešimo priemone pavaizduoti būtų lengviau. Bet… Esu jau pripratusi prie skaitmeninio meno, jis turi savo privalumų”, sako Rimantė, eksponavusi dar kol kas vienintelį šioje galerijoje skaitmeninį darbą. Nors merginos figūra piešinio kompozicijoje sudaro pagrindą, didžiausią svarbą turi margos formos, sklandančios virš merginos galvos. Tokiu būdu, autorė norėjo parodyti, jog žmogų išskirtiniu ir ypatingu padaro jo mintys. Pasaulis priklauso tik nuo žmogaus požiūrio, o visa kas yra aplinkui kiekvienas priima skirtingai. Gal dėl to, kūrinio fonas yra juodas, tarsi skylė. Manau, jog tokio kūrinio “1 kūrinio galerijoje” per 8-erius jos gyvavimo metus dar nebuvo. Technologijomis sukurtas skaitmeninis menas ne tik žavi savita plastika, sukelia begalę klausimų, bet, tuo pačiu, skleidžia nuostabų jausmą. Rimantė yra kone pats paslaptingiausias žmogus, būdama šalia jos kiekvieną dieną atrandi joje vis naujų talentų. Ji niekuomet nesipuikuoja savo laimėjimais, yra šilta ir paprasta, atvira ir nuoširdi.Jos šypsena gali pradžiuginti labiausiai nusiminusį. Manau, jog šiame kūrinyje galima įžvelgti tą paslaptingą Rimantę, kurią pažįsta tik ji pati.Rūta Kiaukaraitė

Pasaulis priklauso nuo Žmogaus. Jis kinta, bet kada gali apsiversti aukštyn kojom: balta gali pavirsti juoda, oras gali tapti žeme, saulė gali sustingti į ledą.Svarbu tai, kas žmogų daro ypatingu, išskirtiniu, savitu. Manau, tai - mintys, svajonės, išgyvenimai, viltys, baimės, patirtys... Viskas už ką nuoširdžiai turime dėkoti mūsų pilkosioms ląstelėms. Kai matai, kad jos leidžia mums valdyti, keisti ir perkurti viską, kas egzistuoja, supranti, kad ne tokios jos jau ir "pilkos". Manau, būtina paminėti, kad savo kūrinį atlikau kompiuteriu. Jei kas paklaustų, dėl ko pradėjau piešti, atsakyčiau, kad vaikystėje žiūrėjau labai daug filmukų, kurie ir paskatino pagriebti pieštuką į rankas. Tie, kas mane pažinojo ketvirtoje ar penktoje klasėje puikiai atsimena mano katažmogius ir mėnulio jūreives. Ne taip jau senai sumaniau išbandyti skaitmeninį meną. Iš pradžių vargau su pele, vėliau gavau planšetę, kuri dabar visada prijungta prie mano kompiuterio.Norėjau pavaizduoti žmogų, kupina jausmų, sapnų ir idėjų. Aplinkui jį nėra nei vieno daikto, objekto, kuris atspindėtų supantį pasaulį. Virš žmogaus kyla įvairios spalvos. Nepaisant to, kad piešinio pagrindas yra žmogus, svarbiausias aspektas yra tos neapibūdinamos formos sklandančios virš asmens galvos. Jos suteikia atspalvį ir prasmę viskam, ką pažįsta mūsų protas.